Järgnev kokkuvõte annab juhised, kuidas leevendada põletikku, mis tuleneb spikopaatiast (ingl. k. spikopathy) – seisundist, mida seostatakse kehas oleva liigse ogavalguga. Põhjalikum info teema kohta on leitav: worldcouncilforhealth.org
Sissejuhatus: Covid-19, vaktsiinid ja ogavalk
Covid-19 vaktsiinid põhinevad uuel, senini tõestamata ravimitehnoloogial, mille eesmärgiks on panna meie rakud tootma ogavalku. See omakorda peaks tekitama immuunvastuse, et kaitsta keha viiruse eest. Nüüdseks on teada, et vaktsineerimisest tulenev liigne ogavalgu kogus põhjustab rohkelt põletikku ning verehüübeid kudedes ja organites üle kogu keha. Põletik võib olla tugevam juba haigetel või eelsoodumusega inimestel, samuti lastel või noortel ja heas vormis inimestel, kel on väga jõuline immuunsüsteemi vastureaktsioon. Tulemusena võib ogavalgu tootmine erinevates rakkudes viia selleni, et immuunsüsteem ründab inimese enda keha. Ühes Jaapani uuringus tuvastati vaktsiiniosakeste kogunemine maksas, luuüdis ja munasarjades. On tõendeid, mis viitavad ogavalgu võimele tungida läbi aju-vere barjääri, põhjustades nii neuroloogilisi kõrvaltoimeid. Kõik see haakubtõendusmaterjaliga inimeste kannatustest ulatuslike verehüüvete, müokardiidi, südamerabanduse, neuroloogiliste häirete, reproduktiivsüsteemi muutuste, seedetrakti häirete, prioonhaiguse ja paljude teiste patoloogiliste seisundite tõttu.
Neli peamist lähenemisviisi spikopaatiale
Abinõud põletiku ja kehas ringleva ogavalgu vähendamiseks võib jagada nelja kategooriasse:
- käsimüügi- ja retseptiravimid;
- vitamiinid, mineraalid ja toidulisandid;
- taimeravi ja teed;
- toitumine, paastumine, kuumateraapia ja hapnikravi.
Enne ravi alustamist tuleb konsulteerida usaldusväärse arstiga. Kasutada võib ükskõik millist kombinatsiooni, mis näitab individuaalsel lähenemisel tõhusust, sealjuures arvestades sellega, milline kehasüsteem on enim kahjustada saanud.
- Käsimüügi- ja retseptiravimid
Tervishoiutöötajate kliinilised kogemused üle kogu maailma on näidanud, et allpool esitatud meditsiinilised sekkumised annavad positiivse efekti nii Covid-19 haiguse puhul kui Covid-19 vaktsiini järgselt tarvitatuna. Ravimite toimemehhanismid varieeruvad alates ACE2 retseptorite ja ogavalgu seondumise takistamisest, ebanormaalse veritsuse või hüübimise peatamisest, põletiku vähendamisest kuni viiruse replikatsiooni vähendamiseni välja. Ravimeid kasutatakse haiguse erinevates staadiumites vastavalt tervishoiutöötaja hinnangule.
- Ivermektiin (koos tsingiga)
- Hüdroksüklorokviin (koos azitromütsiini ja tsingiga)
- Kortikosteroidid
- Antihistamiinikumid
- Aspiriin
- Naltreksoon madalas doosis
- Kolhitsiin
2. Vitamiinid, mineraalid ja toidulisandid
Teatud vitamiinid, mineraalid ja muud toidulisandid on spikopaatiast paranemiseks üliolulised. Kvaliteetne multivitamiin koos mineraalainetega võib pakkuda üldist tuge, kuid sihipärasem ravimeetod hõlmab tooteid, mida multivitamiinis alati ei leidu või pole neid piisavas koguses, et toetada mõõduka kuni tõsise põletiku paranemist. Nende hulka kuuluvad suurtes annustes D- ja C-vitamiin, K2-vitamiin, N-atsetüültsüsteiin (NAC), glutatioon, melatoniin, kvertsetiin, emodiin, mustköömne seemneekstrakt, resveratrool, kurkumiin, magneesium, tsink, natokinaas, kalaõli, tseoliit ja aktiveeritud süsi.
3. Taimeravi ja teed
Ravimtaimed on inimese tervisele aastatuhandeid vana küllusesalv. Spikopaatia puhul on erilise tähelepanu all droogid, mille koostises on ogavalku neutraliseeriv ja verehüüvete teket peatav šikimiinhape, nagu näiteks männiokka tee, apteegitilli tee, tähtaniisi tee, naistepuna ekstrakt ja varemerohu leht. Teised droogid, vürtsid ja teed pakuvad üldist antiviraalset, antibakteriaalset ja põletikuvastast toimet, nagu näiteks käbihein, kurkum, roheline tee, must tee, piimohaka ekstrakt, lagrits, india neemipuu, kaneel, kardemon, muskaatpähkel, nelk, koriander, ingver, küüslauk, pune, majoraan, rosmariin, tüümian, viirukipuu, india kibelill, võilillejuur ja leht ning taruvaik.
4. Toitumine, paastumine, kuumateraapia ja hapnikravi
Põletikuvastane toitumine on oluline hea tervise jaoks üldiselt, aga veelgi tähtsam on see haigusega tegelemisel. Põletikuvastane tähendab siinkohal traditsioonilist toiduvalikut, mis ei sisalda töödeldud toite, töödeldud rasvu ja suhkruid; see tähendab kodus valmistatud toitu, milles on palju värvilisi köögi- ja puuvilju ning kvaliteetseid valke, rasvu ja õlisid. Teave selle kohta on hõlpsasti leitav paljudest veebiallikatest.
Viimasel ajal on üldteadmiseks saanud ka see, et vahelduv paastumine, mille korral söömine toimub ideaaljuhul 6-8 tunni vältel päevas, võimaldab organismil taastuda ja paraneda viisil, mida keha ei suuda, kui toitu tarvitatakse terve päeva vältel kuni hilja ööni välja. Öö on õige aeg tervenemiseks, nii on taastumisel abiks hilised hommiku- ja varajased õhtusöögid, sealjuures mitte suutäitki õhtu ja hommikusöögi vahel.
Organismi puhastamisel ogavalgust peetakse kasulikuks ka kuumateraapiat, nagu saunaprotseduurid ja vannisooladega kuumad vannid. Teine põletikuvastane ravimeetod on hüperbaariline hapnikravi, mida on edukalt aastakümneid kasutatud kõrge põletikutaseme korral.
NB! Rasedad, imetavad emad ja retseptiravimeid tarvitavad inimesed peaksid saama täiendavat nõustamist ja üle kontrollima, kas kõnealune ravim neile sobib. Kõigil tuleks küsida nõu usaldusväärselt tervishoiutöötajalt.
Peamised ravivahendid:
Vitamiin D
Vitamiin C
NAC (N-atsetüültsüsteiin)
Ivermektiin
Mustköömne seemned
Kvertsetiin
Tsink
Magneesium
Kurkumiin
Piimohaka ekstrakt
Peamised raviprotokollid ja ravisoovitused:
Vastutuse välistamine. Seoses Covid-19 haiguse, Covid-19 vaktsiinide ja ogavalgu kahjustuste uudsusega on juhendi aluseks olnud uusimad meditsiiniuuringud ning eri riikide arstide ja holistiliste tervisepraktikute kliinilised kogemused, seega juhend areneb järk-järgult uute tõendite ilmnemisel. Palun kontrollige regulaarselt uuendusi! Juhend on mõeldud vaid harimiseks. Kui tunnete end halvasti ja peate selle põhjuseks viirust või vaktsiini, palun pöörduge tervishoiutöötaja poole. Soovitatud patendivabade ravimite ja toidulisandite kättesaadavus võib riigiti erineda. Loetletud täiendavate juhendite eest vastutavad need välja andnud meditsiinitöötajad.
_____________________________________________________
[1] WCH juhend annab üldise soovituse kuumateraapiaks. FLCCC juhendis peatutakse sauna teemal pikemalt, sh tuuakse välja, et saunaprotseduuride ja külmateraapia roll pika covidi ja vaktsiinikahjustuste korral on teadmata. Arutletakse sauna mõjust südameveresoonkonna tervisele ning antakse soovitus saunast huvitatud patsientidele alustada 5-10 min kestvate seanssidega. Ära on toodud ka sauna võimalik oht tulenevalt koormustaluvuse langusest. Dr. Lessenich’i protokollis on saun vaktsineeritutele mittesoovitatav.
[2] Doosid ja ravimite kohta ka ravi kestus on toodud WCH juhendis, samuti FLCCC juhendis. Vitamiinide, mineraalide, toidulisandite ja taimsete preparaatide tarvitamise kestust enamasti ei mainita.